İlk çözüm bağışıklığı güçlendirmek! Bu besinleri evinizden eksik etmeyin

Doktorlar her zaman ilk ve ideal çözümün vücudun bağışıklığını güçlendirmek olduğunu söylüyor.

Virüs ve bakterilerle savaşan ve bizi güvende tutan savunma hattıdır. Ne yazık ki çoğumuz yaşam tarzımız, alışkanlıklarımız ve yetersiz beslenme nedeniyle güçlü bir bağışıklık sistemine sahip değiliz.

İşte vücudun bakteri ve virüslerle savaşmasına yardımcı olmak için bağışıklık sistemini güçlendirmenin farklı yolları: Tükettiğimiz tüm yiyecekler önemlidir.

Vücudumuz ne kadar iyi beslenirse bağışıklık sistemimiz de o kadar güçlü olur. İşte bağışıklığı güçlendiren gıdaları beslenmenize nasıl ekleyeceğinize dair bazı ipuçları.

Portakal, mandalina ve limon turunçgiller, bağışıklık sistemimize yardımcı olmada önemli rol oynayan C vitaminini bol miktarda içerir.

Kırmızı biber Portakalın iki katı kadar C vitamini içerir. Bu nedenle salatalarınıza mutlaka ekleyin. Sarımsak farklı biyoaktif bileşiklerin yoğun konsantrasyonuna sahip olduğundan bağışıklık artırıcı özelliklere sahiptir.

Kümes hayvanları vücutta meydana gelen kimyasal reaksiyonlarda önemli rol oynayan ve aynı zamanda kırmızı kan hücrelerinin oluşumuna katkıda bulunan B6 vitamini açısından zengindir. Bitter çikolata Hücrelerimizi serbest radikallerden koruyarak bağışıklık sistemine yardımcı olabilecek Theobromine adlı bir antioksidan içerir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir