Konya’daki satırlı vahşette katil damat çıktı

Konya’nın Ereğli ilçesi Mehmet Akif Mahallesi Murat Bildik Sokak’ta tek katlı müstakil evde yalnız yaşayan Cuma Han, dün evinde kanlar içinde öldürülmüş halde bulundu.

Polis, yaptığı incelemede olay yerinde suç aleti satırı buldu, Han’ın cansız bedeni otopsi için Ereğli Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Cuma Han’ın, yapılan ilk otopsisinde boynuna iki, birer de sırtı ve göğsüne aldığı satır darbeleri sonucu öldüğü saptandı.

Olayla ilgili soruşturma başlatan Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Cuma Han’ı evde kanlar içinde bulduğu ihbarını yapan damadı Nazım Meşe’nin (28) Niğde’de oturduğu, eşinden ayrı ve boşanma aşamasında olduğunu belirledi.

Katil zanlısı damat gözaltında

Bunun üzerine çalışmasını derinleştiren polis, Meşe’nin ziyarete geldiği kayınpederi Cuma Han ile olay günü akşam birlikte içki içtiklerini tespit etti.

Meşe’nin pazar günü saat 23.00 sıralarında ise kayınpederinin evinin bulunduğu sokakta yarı çıplak halde bağırarak çevreyi rahatsız ettiği, ihbar üzerine de polis merkezine götürüldüğü saptandı.

Sabah saatlerinde kendine geldikten sonra serbest kalan Meşe’nin, eve geldikten sonra da kayınpederini ölü olarak bulduğunu ihbar ettiği tespit edildi.

Soruşturmayı derinleştiren polis, Meşe’yi gözaltına alarak sorguladı.

Öldürülen Cuma Han

Önce suçlamaları reddeden Meşe, ardından kayınpederiyle içki içerken tartıştıklarını, kavga ettiklerini ve ardından satırla saldırdığını itiraf etti. Olay sırasında evde olduğu anlaşılan B.E. adlı kadın ve akrabası M.A. da gözaltına aldı.

Han’ın ölüm saatinin de yapılacak detaylı otopsi sonucu ortaya çıkacağı belirtildi. Gözaltına altına alınan Meşe ve 2 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x