Vekil seçilirken sorununuz yoktu

HABER MERKEZİ – Partisinde yaşanan istifalara ilişkin konuşan Akşener, sekiz kişinin partisinden istifa ettiğini anımsatarak şu ifadeleri kullandı: “İlginç olanı şu; vekil seçilirken bir sorununuz yoktu. Seçilirken hiçbir şey olmadı, sonra nedense birden HDP bu arkadaşların hayatına girdi, çok üzüldüler. Sanki HDP ile bir yakınlığımız varmış gibi.”

Partisinde yaşanan ve kasadan kaybolduğu ileri sürülen 132 milyona yönelik de konuşan Akşener, ailesinin hesaplarının incelendiği iddiasını kabul ederek, “Benim ve ailemin belediyelerle işi gücü yok. Bunu ispat edemeyen şerefsiz oğlu şerefsizdir. İspat edildiği takdirde politikayı tümden bırakacağım” dedi.

‘Sebep şahsi ikbal’

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, katıldığı tv programında istifalar için “Bunların önemli bir kısmı şahsi ikballer noktasında alınmış kararlar ve süreçlerdir” dedi. Zorlu, istifa gerekçelerinde CHP ile ittifak yapılmamısı yönündeki iddialara da “Sözde işbirliği yapmadığımız için istifa ettiklerini duyurarak kendilerini aklamak asıl gayelerini gizlemeye çalışmaktadırlar” yanıtını verdi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x